O FundacjiStatut FundacjiCele FundacjiZarząd FundacjiRada FundacjiWolontariatKontakt • MediaFacebook


 

 
VIP Cross 2012

Dziś V edycja VIP Cross. W starej żwirowni w Kuklówce pod Warszawą, ze swoimi umiejętnościami w jeździe off-roadowej, zmierzą się znani aktorzy, muzycy i dziennikarze.czytaj dalej

Weekend BRD, 8-9 września 2012

BRD - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Ten skrót najczęściej potrafią rozwinąć dzieci. I nic w tym dziwnego, bo zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych mają liczne okazje do nauki bezpiecznego zachowania się na drodze.czytaj dalej


Piknik "Czerwone-Stój, Zielone-Idź. To takie proste!", 1 września 2012, Plac Piłsudskiego, Warszawa
31-08-2012Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zaprasza na Piknik "Czerwone-Stój, Zielone-Idź. To takie proste!" - 1 września, Plac Piłsudskiego od strony Hotelu Europejskiego, godz. 14:00-18:00.

W ramach Warsztatów Edukacyjnych "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" pomożemy w optymalnym dobrze fotelików dla dzieci oraz ich prawidłowym montażu z wykorzystaniem fabrycznych elementów samochodu (na przykładzie Peugeot 3008).

www.zdm.waw.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo-pieszych-w-plenerze/

Zaproszenie, Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze", Wola Park, 12-13 maja 2012
10-05-2012

W najbliższy weekend (12-13.05) zapraszamy wszystkich chętnych do CH Wola Park w Warszawie na kolejne Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".

W programie m.in. porady dotyczące optymalnego doboru fotelików samochodowych dla dzieci, prawidłowy montaż fotelików z wykorzystaniem fabrycznie montowanych elementów w samochodzie, alternatywne sposoby przewożenia bagażu, wózków dziecięcych i rowerów, sprawdzian wiedzy o BRD i zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a dla dorosłych ćwiczenia w alkogoglach.

Zapraszamy od 10 do 20. CH Wola Park, ul. Górczewska 124, Warszawa.

Zaproszenie, Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze", Wola Park, 24-25 marca 2012
15-03-2012

W weekend (24-25.03.2012) zapraszamy wszystkich chętnych do CH Wola Park w Warszawie na kolejne Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".


czytaj dalej

Podsumowanie Warsztatów Edukacyjnych "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze", Wola Park, 10-11 marca 2012
15-03-2012

W dniach 10-11 marca 2012 roku w warszawskim Centrum Handlowym Wola Park odbyły się kolejne Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze". Ich głównym celem jest propagowanie bezpieczeństwa najmłodszych - i najmniej świadomych - uczestników ruchu drogowego. Elementy Warsztatów skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy przede wszystkim odpowiadają za kształtowanie odpowiednich postaw najmłodszych.

czytaj dalej


Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze"
08-03-2012

W najbliższy weekend (10-11.03.2012) zapraszamy wszystkich chętnych do CH Wola Park w Warszawie na kolejne Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze". W programie m.in. porady dotyczące optymalnego doboru fotelików samochodowych dla dzieci, prawidłowy montaż fotelików z wykorzystaniem fabrycznie montowanych elementów w samochodzie, sprawdzian wiedzy o BRD i zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a dla dorosłych ćwiczenia w alkogoglach.

czytaj dalejWarsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze"
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

14-11-2011

Te dane mocno działają na wyobraźnię! Codziennie na drogach całego świata ginie około 3500 osób, co w skali roku daje prawie 1 300 000 ofiar! Mniej więcej tylu mieszkańców liczy Estonia. Kolejne 50 milionów osób rocznie odnosi obrażenia w wyniku wypadków drogowych. Zdecydowanie mniej mieszkańców liczy Polska.

czytaj dalej

Podsumowanie Panelu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"
05-09-2011, źródło: PAP

Od początku tego roku policjanci zatrzymali 125 tys. nietrzeźwych kierowców. W tym samym okresie ub. roku było ich o 13 tys. mniej. Specjaliści oceniają, że nie tyle wzrasta spożycie alkoholu przez prowadzących pojazdy, co poprawia się wykrywalność tego przestępstwa. Mówiono o tym podczas poniedziałkowego spotkania w Warszawie "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Policji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD), Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), PKP PLK.

czytaj dalejPanel "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"
05-09-2011

Z roku na rok systematycznie poprawia się poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. W 2010 roku, po raz pierwszy od wielu lat, liczba ofiar śmiertelnych spadła poniżej 4 tysięcy osób. Warto przy tym podkreślić fakt, że jednocześnie przybywa zarejestrowanych pojazdów i młodych stażem kierowców. Pozytywny wpływ na to ma również rozbudowa i modernizacja polskich dróg.


czytaj dalejWarsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze"
05-08-2011

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno najmłodszych, jak i dorosłych na w Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze". Najbliższe odbędą się 10 sierpnia (środa) na terenie warszawskiego centrum handlowego Wola Park (ul. Górczewska 124, parking żółty).

czytaj dalej

Piknik Finałowy Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa 2011

24-06-2011

Zapraszamy 26 czerwca do Parku Szczęśliwickiego w Warszawie na Finał akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011 (godz. 10:00-20:00). Wśród zaproszonych uczestników znajduje się nasza Fundacja. Z tej okazji przygotowaliśmy pokaz prawidłowego montażu fotelików dla dzieci z wykorzystaniem fabrycznie montowanych elementów samochodu - Citroen C3 Picasso i Opel Astra Sports Tourer.


Podsumowanie Pikniku Rodzinnego "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze"
06-06-2011

Piknik Rodzinny "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" był pierwszym zorganizowanym na taką skalę przedsięwzięciem Fundacji "Jedź Bezpiecznie". Jego program opierał się na dwóch podstawowych elementach - miasteczku ruchu drogowego i spotkaniach ze specjalistami od fotelików dziecięcych w samochodzie.

czytaj dalej
Uwaga!!!
30-05-2011, źródło: ZDM

Ważna informacja dla zmotoryzowanych uczestników naszego Pikniku


Na stronie ZDM znalazła się informacja, że w związku z wymianą nawierzchni bitumicznej, w dniach od 3 czerwca od godz. 22.00 do 6 czerwca do godz. 4.00 zostanie wyłączony z ruchu fragment ulicy Górczewskiej.

Ulica zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od Ronda Józefa Szczepańskiego "Ziutka" (al. Prymasa Tysiąclecia) do ulicy Deotymy na całej szerokości jezdni północnej w kierunku Bemowa oraz 300 metrów w głąb ulicy Deotymy od Górczewskiej.

Zalecany objazd: aleja Prymasa Tysiąclecia - Redutowa - Jana Olbrachta - Górczewska lub Powstańców Śląskich - Górczewska.

Dojazd na nasz Piknik możliwy będzie ulicą Górczewską (od strony Jelonek/Bemowa), Elekcyjną, Wolską oraz al. Prymasa Tysiąclecia.


Informacja prasowa
30-05-2011

Piknik Rodzinny "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze"


Statystyki wypadków na polskich drogach są optymistyczne. Z roku na rok poprawia się na nich bezpieczeństwo, jednak daleko nam jeszcze do "wyników" z innych krajów, nie tylko europejskich.

czytaj dalej


Zaproszenie
26-05-2011

1 czerwca 2011 roku zapraszamy na konferencję prasową "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".


czytaj dalej

Informacje

06-05-2011

W związku z organizacją Pikniku Rodzinnego "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" poszukujemy wolontariuszy.

czytaj dalej

 
Dekada BRD 2011-2020

Fundacja "Jedź Bezpiecznie" 2008-2011kontakt: info@fundacjajedzbezpiecznie.pl